Eau de Parfum czy Eau de toilette?

Czy woda perfumowana jest lepsza od wody toaletowej? Niekoniecznie. Woda perfumowana różni się od wody toaletowej wysokością stężenia olejków zapachowych, jednak niekoniecznie jakością składników. W pierwszym przypadku będzie to stężenie w przedziale od 10 do 20%, a w drugim nie przekroczy 10%. 

EDT ma mniejsze zaperfumowanie niż EDP i często emanuje lekkością, świeżością, zapach utrzymuje się do kilku godzin, a następnie się ulatnia. Eau de Parfum charakteryzuje się intensywnością, trwałością i większym bogactwem zapachu. Ostatecznie jest to kwestia indywidualna i nie ma nic lepszego niż przetestowanie różnych koncentracji na własnej skórze i wybranie tej, która najbardziej nam odpowiada.

Najmocniejszą kompozycją pozostają jednak perfumy czyli Parfum, w których znajdziemy bardzo wysoką koncentrację olejków eterycznych, w przedziale od 20 do nawet ponad 40%. Będą najbardziej intensywne, najmocniejsze i i najtrwalsze. 

Dobrym przykładem są zapachy Absolute i Overdose marki Scentologia. Koncentracja olejków wynośi 31% co sprawia że zapach bardzo długo utrzymuje się na skórze i nawet wiele dni na ubraniach.

https://adoraconcept.com/produkt/scentologia-over-dose/

https://adoraconcept.com/produkt/scentologia-ab-so-lute/

Podobne wpisy